Notice of MCG Health Data Security Incident. For more information click here

فوت فتیش به چه معنا یا علاقه به پا چیست ؛ درمان اختلال فوت فتیش

از اصلی‌ترین نشانه های فوت فتیش استفاده دائمی از یک سری اشیا غیر زنده یا وابستگی به یک سری از بخش‌های غیر سکسی بدن برای رسیدن به لذت جنسی می‌شود. این لذت جنسی می‌تواند از طریق لمس، حس بویایی و یا تنها مشاهده‌کردن به فرد منتقل شود. این افراد با گذشت زمان ممکن است به موارد دیگری هم علاقه جنسی پیدا کنند. زمانی که پزشک با استفاده از دو روش فوق به نتیجه دلخواه دست پیدا نکند. داروها معمولا برای کاهش فانتزی های جنسی و میل جنسی مورد استفاده قرار می گیرند. از معمول ترین این داروها می توان به آنتی آندروژن ها اشاره نمود.

اگر شریک جنسی تان به این کار تمایل دارد، از وی بخواهید تا با پاهایش ناحیه تناسلی شما را لمس کند. وی حتی می تواند پاهایش را بر روی آلت تناسلی شما کشیده یا در مورد زنان، انگشت شست پای خود را در واژن یا معقد شما وارد کند. به خاطر داشته باشید که پاها برخلاف دستها از انعطاف پذیری زیادی برخوردار نیستند بنابراین این کار ممکن است به کمی تمرین نیاز دارد. فراموش نکنید در صورت تمایل به داخل کردن انگشتان پا در واژن یا معقد، ناخن هایتان را کوتاه کنید زیرا لبه های تیز آنها می توانند دردناک باشند.

در صورتی که اختلال با جلسات مشاوره درمانی حل نشود ممکن است درمان های دارویی توسط متخصص به کار گرفته شود. به راحتی وقت مشاوره بگیریدهمه ما در مراحل و زمان هایی از زندگی نیاز به صحبت کردن و مشاوره گرفتن از فردی داریم که بتواند ما را درک کند. بله این همان مرده خواهیست و چون ریشه روانی دارد، با هیپنوتیزم و روان درمانی کاملا قابل حل است. البته باید در نظر داشته باشید که جای نگرانی نیست و با طی دوره درمان صحیح، مشکلات شما قابل حل است و افراد بسیار زیادی با مشکلات به مراتب حاد تر، در این مرکز درمان شده اند. تاکید من برای مراجعه سریعتر به این دلیل است که این تمایلات در مراحل اولیه بسیار سریعتر و راحت تر درمان میشوند.

گومز نخستین بار از این قطعه در پایان موزیک ویدئوی اثرِ پیشین خود دروغگوی بد خبر داد. [newline]پیش از اعلام سلنا، احتمال می رفت که گوچی مین در آهنگی با او همکاری کند، چرا که مین در مصاحبه ای رادیویی همکاری خود با سلنا را تأیید کرده بود. سلنا پیش از انتشار این قطعه چندین عکس مبهم و معماگونه مربوط به آن را در حساب اینستاگرام خود منتشر کرد. تصویر جلد این اثر توسطِ عکاس مُد پترا کالینز گرفته شده است که در اثر پیشین سلنا «دروغگوی بد» نیز با او همکاری کرده بود. این تصویر سلنا را در حالی که چند پاکت خواربار را با خود حمل می کند، کنار یک خودروی خراب و داغان نشان می دهد. این اثر ۱۳ ژوئیه ۲۰۱۷ در فروشگاه های موسیقی دیجیتال منتشر شد و به همراه آن یک «پلی لیست ویدئو» نیز در اسپاتیفای و کانال ویوو او از آن رونمایی گردید.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، دانشمندان برای اولین بار سلول‌های نر و ماده را با کد ژنتیکی یکسان از یک فرد ایجاد کردند. این مجموعه منحصر به ‌فرد از سلول‌ها می‌تواند بینش‌های ارزشمندی را در مورد چگونگی تأثیر کروموزوم‌های جنسی بر بیماری‌های مختلف و نقش آن‌ها در رشد اولیه به محققان ارائه دهد. کروموزوم جنسی در انسان، اکثر افراد دارای دو کروموزوم جنسی هستند، یا دو کروموزوم X … همانند نحوه ی پوشش، سبک موسیقی و دیگر چیزهای سلیقه ای، تمایلات جنسی نیز در افراد مختلف متفاوت است. ممکن است چیزی که برای شما تحریک کننده است برای دیگری کاملا عادی باشد یا چیزی که برای فرد دیگری موجب تحریک جنسی می شود، حتی برای شما آزاردهنده باشد.

یکی از جنبه های مهمی که در درمان فوت فتیش باید به آن توجه داشت این است که ممکن است فرد در کودکی مورد تجاوز جنسی قرار گرفته باشد. این تجاوز جنسی ممکن است از طریق پا وجود داشته باشد، در واقع لذت جنسی حاصله ناشی از لمس پا و متعلقات آن بوده است. این تفاوت ها هستند که امکان بروز فتیشیسم را در مردان بیش از زنان می کنند و بنا به نظر عده ای از روانشناسان می تواند حتی دلیلی بر ترس و یا تردید در برقراری رابطه جنسی فرد مبتلا باشد.

در این روش از فرد خواسته می شود که در زمان ارضای میل جنسی و قبل از این که به ارگاسم برسد سعی کند تا افکار خود را تغییر دهد و به اندام جنسی طرف مقابل فکرکند. برای مثال شما می توانید به این فکر کنید که چگونه تمایل شدید جنسی به پا یا خالکوبی می تواند باعث تحقیر شما در اجتماع شود و سعی کنید به همین دلیل رفتارها و تمایلات خود را کنترل کنید. فتشیسم به عنوان یکی از مباحث پیچیده و شناخته شده در روابط جنسی معروف می باشد و برای بیش از یک قرن است که نظریه های متعددی در ارتباط با آن داده شده است. در گذشته و حال بسیاری از افراد بر این باور بودند که این تمایلات ریشه در دوران کودکی فرد دارد و بر اثر مدل های یادگیری که در گذشته برای فرد وجود داشته اند به وجود آمده اند. علاقه شدید جنسی به خالکوبی یکی از نمونه های ابتلای فرد به فتیشیسم می باشد.

با این حال، برانگیختگی فتیشیسم معمولاً هنگامی به عنوان مشکل درنظر گرفته می شود که در عملکرد طبیعی جنسی یا اجتماعی اخلال ایجاد کرده و برانگیختگی جنسی بدون شیء مورد نظر، غیرممکن باشد. برای برخی، صرفاً تصویری از شیء فتیش ممکن است باعث برانگیختگی شود، اگرچه بسیاری از افراد دارای فتیش، شی واقعی را ترجیح می دهندیا به آن نیاز دارند تا به برانگیختگی دست یابند. فتیشیسم معمولاً شیء فتیش را برای ارضای جنسی نگه می دارد، می مالد، می چشد یا بو می کند یا از شریک زندگی خود می خواهد که در هنگام ارتباط جنسی با شی در ارتباط باشد. برای درمان کسی که به شکلی بیمارگونه دچار فتیشسم پا است، انواع تراپی‌های بلندمدت تجویز می‌شود. گاهی در کنار جلسات مشاوره جنسی نیاز به دارودرمانی هم به وجود می‌آید. برخی داروها برای این تجویز می‌شوند که تمرکز فرد از روی میل عجیب و بیمارگونه‌اش برداشته شود و بتواند روی مسائل دیگر یعنی روند مشاوره با روانشناس دقت بیشتری به خرج بدهد.

رایج ترین اشیاء فتیش کفش، دستکش و لباس زیر (چرم،لباس ابریشمی ، دامن، دستکش وپوشیدن پوشک) است. روان درمانی، درمان شناختی رفتاری و سکس درمانی از جمله درمان فتیشیسم می باشد. یکی از مواردی که در فوت فتیش ها دیده می شود، تمایل به تحت سلطه قرار گرفتن توسط همسر است. فتیش پا و موقعیت های جنسی بر مبنای پا این شرایط را برای فرد فراهم می کند.

زمانی که فرد با آن جسم و یا آن قسمت بدن تحریک شود، به او فتیشیست گفته می شود. زمانی که برانگیختگی فرد با قسمت غیرجنسی بدن و یا یک شیء بی جان رخ دهد، به این معنا است که او دچار این اختلال می باشد. از طرفی معمولا افرادی که به اختلال فتیش جنسی دچار می باشند، در طور روز فانتزی های جنسی و یا مشاهده شیء مورد نظر آن ها موجب اضطراب شدید و مختل نمودن زندگی روزمره آن ها می شوند.

Skip to content